Designlight High Bay HB-150WVarenr.: 4022837
Lyskaster
sort
Beskrivelse
Varenr.: 4022837Designlight High Bay HB-150W er en sort industriarmatur, der med sine 150 W giver en lysstrøm på hele 21906 lumen. En effektiv projektør, der egner sig som generel belysning til de fleste industrilokaler.
1 577 kr.
Inkl. moms
Fås i forskellige varianter
Mere end 10 stk. på lager | Sendes tirsdag 7. apr.
Fri fragt over 499 kr*
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 4022837Designlight High Bay HB-150W er en sort industriarmatur, der med sine 150 W giver en lysstrøm på hele 21906 lumen. En effektiv projektør, der egner sig som generel belysning til de fleste industrilokaler.
Produktinformation
Designlight High Bay HB-150W er en sort industriarmatur, der med sine 150 W giver et lysstrøm på hele 21 906 lumen. En effektiv lyskaster, der egner sig til generel belysning i de fleste industrilokaler. Denne type armatur giver mulighed for at spare energi i de fleste lokaler. Med mulighed for at tilslutte en 0-10 V-dimmer kan du optimere lysstyrken, så den passer til dig. HB-150W kan monteres, hvis omgivelsestemperaturen er mellem -20 og +50 °C.
Leveres med 1,5 m kabel til 230 V og 0,3 m dimkabel til 0-10 V tilslutning. Tilhørende øje til ophæng er af typen M10. Styrkabel 0-10 V ⇒ Rosa = minus, Lilla = plus.
Leveres med 1,5 m kabel til 230 V og 0,3 m dimkabel til 0-10 V tilslutning. Tilhørende øje til ophæng er af typen M10. Styrkabel 0-10 V ⇒ Rosa = minus, Lilla = plus.
- IP65
- D-mærket
- Slagfasthed IK08
- Casambi-kompatibel med 1-10V
- 120° spredningsvinkel
Leveringsomfang
- 1 stk kabel
- 1 stk dimmerkabel
| Tekniske data | |
| Tilpasset til skærmarbejde (EN 12464-1) | Nej |
|---|---|
| Antal poler | 3 |
| Armatur med begrænset overfladetemperatur 'D' (EN 60598-2-24) | Ja |
| Børstet overflade | Nej |
| Bredde | 257 mm |
| Dæmper med trykknap | Nej |
| Dæmperfunktion mangler | Nej |
| Dæmpning 1-10 V | Ja |
| Dæmpning bagkant (faseafskæring) | Nej |
| Dæmpning DALI | Nej |
| Dæmpning DALI-2 | Nej |
| Dæmpning DMX | Nej |
| Dæmpning DSI | Nej |
| Dæmpning frontkant (fase cut-on) | Nej |
| Dæmpning netspændingsmodulering | Nej |
| Dæmpning sinusbølge (Sine Wave Reduction) | Nej |
| Drivdon | LED-driver (konstantstrøm) |
| Drivdon ingår | Ja |
| Energiklasse for lyskilde (EU 2019/2015) | C |
| Farve på hus/kapsling/ramme | Sort |
| Lysfarve justerbar | Nej |
| Farvetemperatur | 4000 K |
| Farvegengivelsesindeks (CRI/Ra) | 80-89 |
| Højde/Dybde | 153 mm |
| Justerbarhed | Ikke justerbar |
| Kapslingsklasse (IP) | IP65 |
| Lysstrøm | 21906 lm |
| Lysfarve | Hvid |
| Lysfordeler/spredere | Øvrigt |
| Lysfordeling | Symmetrisk |
| Lyskilde | LED (udskiftbar) |
| Lysfordelingsvinkel | Ekstremt bredstrålende <80° |
| Lysudgang | Direkte |
| Egnet til indbygning/indfældning | Nej |
| Egnet til klemmemontage | Nej |
| Egnet til søjle-/gulvmontering | Nej |
| Egnet til pendelophængning | Ja |
| Egnet til skinne-montage | Nej |
| Egnet til loftmontage | Ja |
| Egnet til traversmontage | Nej |
| Egnet til overflade montage | Ja |
| Egnet til vægmontage | Ja |
| Længde | 257 mm |
| Materiale hus/kapsling/ramme | Aluminium |
| Maks. antal armaturer pr. automatsikring B16 (MCB) | 3 |
| Maks. antal armaturer pr. automatsikring C16 (MCB) | 5 |
| Maks. systemeffekt | 150 W |
| Med lyskilde | Ja |
| Med lysføler | Nej |
| Med bevægelsessensor | Nej |
| Mærkespænding | 220-240 V |
| Nominel levetid L70/B50 ved 25 °C | 169000 timer |
Touch-funktion Nej
Materiale Aluminium
Energimærkning Lyskilde - C
Lysflow 21906 lm
Farvetemperatur 4000 K
Spredningsvinkel 80 °
Lyskilde LED
Sensor Nej
IP-klasse IP65
Effektlampe 200 W
Farve Sort
EAN 7340132804330
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information

