Harvia Cilindro PC90XWVarenr.: 4059263
Bastuaggregat
wifi
Beskrivelse
Varenr.: 4059263Harvia Cilindro XW WiFi Steel er et moderne elektrisk søjleaggregat, som du kan styre sikkert via MyHarvia‑appen på din telefon. En dørsensor, der er tilsluttet saunaaggregatet, sikrer, at hver fjernstart sker på en sikker måde.
5 507 kr.
Inkl. moms
Fås i forskellige varianter
Sendes 22-06-2026
Hvis du vil overvåge, hvornår produktet er tilbage på lager, skal du acceptere markedsføringscookies. Klik her for at administrere cookies.
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 4059263Harvia Cilindro XW WiFi Steel er et moderne elektrisk søjleaggregat, som du kan styre sikkert via MyHarvia‑appen på din telefon. En dørsensor, der er tilsluttet saunaaggregatet, sikrer, at hver fjernstart sker på en sikker måde.
Produktinformation
Harvia Cilindro XW WiFi Steel er et moderne elektrisk søjleaggregat, som du kan styre på en sikker måde ved hjælp af MyHarvia-appen på din telefon. En dørsensor, der er koblet til saunaaggregatet, sikrer, at hver fjernstart sker på en sikker og kontrolleret måde. Den store mængde sten producerer en passende mængde blød, behagelig damp til en mellemstor sauna. Det elegante design opfylder kravene hos selv de mest kræsne kendere af indretningsdesign, og søjlemodellen kan desuden nemt integreres i bænkene. Det elegante, vægmonterede touchpanel Harvia Xenio WiFi sikrer enkel og intuitiv betjening. Saunaen varmes op præcis, når det passer dig.
- Det fjernstyrede søjleaggregat egner sig godt enten som fritstående enhed eller indbygget i bænkene.
- Yderside i rustfrit stål
- Sikker fjernstyring med mobilappen MyHarvia – læs mere på www.myharvia.com
- En stor mængde sten sikrer et mildt, behageligt saunabad.
- Alsidig baggrundsbelyst styrepanel med touch-knapper og digitalt display
- Styrepanelet fungerer som WiFi-modtager og kræver et lokalt WiFi-netværk
- Har integrerede sikkerhedsfunktioner og en dørsensor, som er let at tilslutte til aggregatet.
- Styrepanelet kan installeres inde i saunaen. Kabellængde 5 m (maks. 30 m)
- Til rumvolumen 8 - 14 m³
| Tekniske data | |
| Farve | Rustfrit stål |
|---|---|
| Udgangseffekt maks. | 9 kW |
| Stenstørrelser | Ø5–10 cm |
| Stenmængde (kg) | 90 |
| Mål Produktets bredde (mm) | 320 |
| Produktets højde (mm) | 930 |
| Produktets dybde (mm) | 320 |
| Nettovægt (kg) | 9,5 |
| Bruttovægt (kg) | 10,9 |
| Sikkerhedsafstand til forsiden (ubrændbart materiale) | 100 mm |
| Sikkerhedsafstand til forsiden (brændbart materiale) | 100 mm |
| Sikkerhedsafstand til højre side (brændbart materiale) | 100 mm |
| Sikkerhedsafstand til højre side (ubrændbart materiale) | 100 mm |
| Sikkerhedsafstand til venstre side (brændbart materiale) | 100 mm |
| Sikkerhedsafstand til venstre side (ubrændbart materiale) | 100 mm |
| Sikkerhedsafstand til siden (ubrændbart materiale) | 100 mm |
| Sikkerhedsafstand til siden (brændbart materiale) | 100 mm |
| Sikkerhedsafstand til bagsiden (ubrændbart materiale) | 100 mm |
| Sikkerhedsafstand til bagsiden (brændbart materiale) | 100 mm |
| Sikkerhedsafstand til loftet | 950 mm |
| Rummets min. højde (afhænger af tilslutninger og dermed af udgang, stjerne/trekant) | 1900 mm |
| Installationsåbningens højde | 1900 mm |
| Installationsåbningens bredde | 520 mm |
| Installationsåbningens dybde | 520 mm |
EAN 6417659030229
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information
