Ejot 130497Varenr.: 4069048
Blindnitte
AL/ST, buet
Beskrivelse
Varenr.: 4069048Ejot 130497 er en blindnitte med kugleformet hoved og stålstift. Lange BS-standardnitter er beregnet til nitning i ekstra tykke materialer eller hvor konstruktionen kræver lange nitter.
290 kr.
Inkl. moms
Fås i forskellige varianter
Sendes indenfor 8-11 dage
Fri fragt over 499 kr*
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 4069048Ejot 130497 er en blindnitte med kugleformet hoved og stålstift. Lange BS-standardnitter er beregnet til nitning i ekstra tykke materialer eller hvor konstruktionen kræver lange nitter.
Produktinformation
Ejot 130497 er en blindnitte med rundt hoved og stålstift. Lange BS-nitter af standardtype er beregnet til nitning i ekstra tykke materialer eller hvor konstruktionen kræver lange nitter. Nitter af BS-typen kan leveres i forskellige udførelser og materialer. Nitten monteres i et boret eller stanset hul, der er 0,1–0,2 mm (min–maks) større end den nominelle nittediameter.
| Tekniske data | |
| Diameter | 6,4 mm |
|---|---|
| Klemområde | 20,0-24,0 mm |
| Længde | 30 mm |
| Muffemateriale | Aluminium |
| Splintmateriale | Stål |
| Betegnelse | AL 6430 ST |
| Hoved | Kugleformet |
| Hoveddiameter | 13 mm |
Pakkestørrelse 150 stk
Længde 30 mm
EAN 7319611304975
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information
