Ejot 130491Varenr.: 4069047
Blindnitte
AL/ST, buet
Beskrivelse
Varenr.: 4069047Ejot 130491 er en blindnitte med rundt hoved og stålstift. Lange BS-nitter af standardtype er beregnet til nitning i ekstra tykke materialer eller hvor konstruktionen kræver lange nitter.
167 kr.
Inkl. moms
Fås i forskellige varianter
Sendes 03-06-2026
Fri fragt over 499 kr*
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 4069047Ejot 130491 er en blindnitte med rundt hoved og stålstift. Lange BS-nitter af standardtype er beregnet til nitning i ekstra tykke materialer eller hvor konstruktionen kræver lange nitter.
Produktinformation
Ejot 130491 er en blindnitte med rundt hoved og dorn af stål. Lange BS-nitter af standardtype er beregnet til nitning i ekstra tykke materialer eller hvor konstruktionen kræver lange nitter. Nitter af BS-typen kan leveres i forskellige udførelser og materialer. Nitten monteres i et boret eller stanset hul, der er 0,1-0,2 mm (min.-maks.) større end den nominelle nittediameter.
| Tekniske data | |
| Diameter | 4,8 mm |
|---|---|
| Klemområde | 30,0-35,0 mm |
| Længde | 40 mm |
| Materiale hylse | Aluminium |
| Materiale splint | Stål |
| Betegnelse | AL 4840 ST |
| Hoved | Kugleformet |
| Hoveddiameter | 9,5 mm |
Pakkestørrelse 150 stk
Længde 40 mm
EAN 7319611304913
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information
