Ejot 130315Varenr.: 4069139
Blindnitte
AL/ST, buet
Beskrivelse
Varenr.: 4069139Ejot 130315 er en blindnitte med rundt hoved og stålstift. Til pladesmede.
472 kr.
Inkl. moms
Fås i forskellige varianter
Sendes indenfor 6-7 dage
Fri fragt over 499 kr*
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 4069139Ejot 130315 er en blindnitte med rundt hoved og stålstift. Til pladesmede.
Produktinformation
Ejot 130315 er en blindnitte med rundet hoved og splint af stål. Til pladesmedearbejde / blikarbejde. Hoved-Ø mm – diameter 3,2 = Ø6,5. Nitten monteres i et boret eller stanset hul, der er 0,1–0,2 mm (min.-maks.) større end den nominelle nittediameter.
| Tekniske data | |
| Diameter | 3,2 mm |
|---|---|
| Hovedform | Lavkuplet hoved |
| Klemområde | 7,0-9,0 mm |
| Længde | 12 mm |
| Materiale hylse | Aluminium |
| Materiale søm | Stål |
| Betegnelse | AL 3212 ST |
| Farve | Sort |
| Hoveddiameter | 6,5 mm |
| RAL-nummer | 9005 |
Pakkestørrelse 1000 stk
Længde 12 mm
EAN 7319611303152
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information
