Flex PD2G HD18.0-EC C SOLOVarenr.: 3140919
Flex
Boremaskine Og Skruemaskine
uden batteri og oplader
Beskrivelse
Varenr.: 3140919
Flex PD2G HD18.0-EC-C SOLO er en tohastigheds-trådløs skruemaskine med slag og turbo-tilstand, 18,0 V.
Prisjakt
PriceRunner
Inkl. moms
Sendes indenfor 7-8 dage
30 dages fortrydelsesret
Dette produkt er inkluderet i:
Beskrivelse
Varenr.: 3140919
Produktinformation
Flex PD2G HD18.0-EC C SOLO er en to-trins, trådløs skruemaskine med slag og turboläge, 18,0 V. Maksimalt drejningsmoment på 158 Nm til skruning, boring og slagboring, også ved ekstreme anvendelser. Den valgte drejningsmomentindstilling forbliver aktiveret, når du skifter fra bore- til slagboringsindstilling. Brugersikkerhed gælder også ved maks. drejningsmoment med forlænget håndtag. Med ergonomisk udformet, skridsikkert blødt greb. Integreret LED-lys med lang levetid. LED-display viser batterikapaciteten. Inklusive ekstrahåndtag, bælteholder og bitsopbevaring.
FLEX-batterisystem: egnet til alle FLEX 18,0 V batterier. Levering uden batteri og hurtigoplader.
  • Elektronisk styresystem (EMS)
  • Børsteløs motor
  • Med turboindstilling til hurtigere og kraftigere boring op til 27% højere omdrejninger
  • Trinløs afbryder med låseknap
  • Elektronisk hurtigstop
  • Robust hus af støbt aluminium
  • Hurtigchuck af metal med beskyttelsesring og automatlås-funktion
  • Højre- og venstredrejning med sikkerhedslås
Leveringsomfang
  • 1 stk. ekstrahåndtag
  • 1 stk. bælteholder
  • 1 stk. bitsopbevaring
Tekniske data
StrømforsyningBatteri
Vibrationsværdi3,24 m/s²
Antal batterier der medfølger0
Maks. drejningsmoment158 Nm
Med batteriladerNej
Mærkespænding18 V
Spændvidde borepatron13-13 mm
Tomgangshastighed 1. gear0-700 o/min
Tomgangshastighed 2. gear0-2500 o/min
Vægt uden batteri1,7 kg
LED-lys Ja
Operationstype Batteridrevet
Chuck 13 mm
Spænding 18 V
Drejningsmoment, max. 158 Nm