HT Instruments 422/EVSE-200Varenr.: 3139871
Installationsprøvere
til elbilsladestik, med testadapter
Beskrivelse
Inkl. moms
Sendes indenfor 8-9 dage
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Produktinformation
Combitest 422 udfører alle installationstest: isolationstest, Ikmin, jordfejlafbryder type B, 6 mA DC-overvågning, osv.
Leveringsomfang
- 1 stk. Combitest 422 installationsprøveapparat
- 1 stk. EVSE-200 Type 2 elbiltestadapter
- testledninger
| Tekniske data | |
| IP-klasse | 40 |
|---|---|
| Sikkerhedskategori | CAT IV |
| Hukommelse | Ja |
| Display | LCD monokrom |
| Kommunikation | USB |
| JFB-test | Type B, DC-beskyttelse, Type AC, Type A |
| Isolationsmodstandsmåling | 500 V, 1000 V, 250 V, 50 V, 100 V |
| Kontinuitetstest | 10 A (med tilbehør), 200 mA |