Bahco TAWM38135Varenr.: 2711283
Bahco
Momentnøgle
med hukommelse/USB
Beskrivelse
Varenr.: 2711283
Prisjakt
PriceRunner
Inkl. moms
Fås i forskellige varianter
Sendes indenfor 7-8 dage
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 2711283
Produktinformation
Egenskaber
  • Drejningsmomentenheder i Nm, kg.cm, dNm, ft.lb, lb.in og vinkelenheder i grader
  • Drejningsmomentområdet varierer fra 7 til 800 Nm og fra 5, 1 til 590 ft.lb
  • De kan bruges med uret og mod uret ved temperaturer mellem 5ºC og 42ºC
  • Hukommelseskapacitet på 1.500 aflæsninger og op til 50 forudindstillinger
  • Plug & play USB-dataoverførsel til Excel-format
  • M
  • Data og indstillet værdi bevares under batteriudskiftning
  • Programmerbar auto-sluk-tid
  • Meddelelse om programmerbar rekalibrering
  • For detaljer om mere avancerede konfigurationer og indstillinger henvises til brugervejledningen
  • Nøjagtighed ±2% med uret og 3% mod uret mellem 20% og 100% af max. øjeblik
  • Lys (to lysdioder + baggrundsbelyst LCD-display), lyd- og vibrationssignal
  • Faste skraldehoveder med 40 tænder og 3/8" firkantet knop
  • Metalhus og montering for bedre styrke og holdbarhed
  • 2014/30/EF, ISO 6789
  • Fremstillet i USA
Inkluderet tilbehør
  • 1 stk robust sprøjtestøbt pose
Tekniske data:
Drejningsmoment 7-135 nm
Højborg 3/8"
Ib·in 62-1194
Ib·ft 5,2-99,5
A (se billede) 475 mm
B 460 mm
C 380 mm
D 28 mm
E 28 mm
F 15 mm
Vægt 1,28 kg
Befæstelsestype 3/8"
Drejningsmoment, max. 135 Nm
Drejningsmoment, min. 7 Nm