Bahco TAWM24800Varenr.: 2710822
Bahco
Momentnøgle
med hukommelse/USB
Beskrivelse
Varenr.: 2710822
Momentnøgle med rektangulær, udskiftelig, indvendig beslag på 24 x 32 mm og et drejningsmomentområde på 40-800 Nm. Har en hukommelseskapacitet på 1500 aflæsninger og op til 50 forudindstillinger. Kan bruges med og mod uret ved temperaturer mellem 5ºC og 42ºC. Leveres i robust sprøjtestøbt pose.
Prisjakt
PriceRunner
Inkl. moms
Fås i forskellige varianter
Sendes indenfor 7-8 dage
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 2710822
Produktinformation
Bahco TAWM24800 er en momentnøgle med rektangulært, udskifteligt, indvendigt beslag på 24 x 32 mm og et drejningsmomentområde på 40-800 Nm. Momentnøglen har en hukommelseskapacitet på 1.500 aflæsninger og op til 50 forudindstillinger samt "Plug &; Play" USB-dataoverførsel. Kan bruges med og mod uret ved temperaturer mellem 5ºC og 42ºC med en nøjagtighed på ±2% med uret og 3% mod uret mellem 20% og 100% af max. øjeblik. TAWM24800 har lys-, lyd- og vibrationssignaler samt et metalhus og beslag for større styrke og holdbarhed. Udstyret med metalhåndtag med endehætte med omvendt gevind, der indeholder AA alkaliske batterier. Leveres i robust sprøjtestøbt pose.
Egenskaber
  • Drejningsmomentenheder i Nm, kg.cm, dNm, ft.lb, lb.in og vinkelenheder i grader
  • De kan bruges med uret og mod uret ved temperaturer mellem 5ºC og 42ºC
  • Hukommelseskapacitet på 1.500 aflæsninger og op til 50 forudindstillinger
  • Plug & play USB-dataoverførsel til Excel-format
  • M
  • Data og indstillet værdi bevares under batteriudskiftning
  • Programmerbar auto-sluk-tid
  • Meddelelse om programmerbar rekalibrering
  • For detaljer om mere avancerede konfigurationer og indstillinger henvises til brugervejledningen
  • Nøjagtighed ±2% med uret og 3% mod uret mellem 20% og 100% af max. øjeblik
  • Lys (to lysdioder + baggrundsbelyst LCD-display), lyd- og vibrationssignal
  • Med rektangulære udskiftelige indvendige beslag på 24 x 32 mm
  • Metalhus og montering for bedre styrke og holdbarhed
  • 2014/30/EF, ISO 6789
  • Fremstillet i USA
Inkluderet tilbehør
  • 1 stk robust sprøjtestøbt pose
Tekniske data:
Højborg 24 x 42 mm
Drejningsmomentområde 40-800 nm
B (se billede) 1215 mm
C 1035 mm
D 55 mm
E 40 mm
Vægt 4,1 kg
Drejningsmoment, max. 800 Nm
Drejningsmoment, min. 40 Nm