Bahco 89222CR-1000Varenr.: 2711131
Bahco
Gearnøgle
med taske
Beskrivelse
Varenr.: 2711131
Momentomformer med låsesystem og beslag på 1/2" og 3/4". De kompakte dimensioner giver fremragende adgang til applikationer og nem og sikker håndtering. 1000 Nm maks. udgående drejningsmoment med en nøjagtighed på ± 4%.
Prisjakt
PriceRunner
Inkl. moms
Fås i forskellige varianter
Sendes indenfor 7-8 dage
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 2711131
Produktinformation
Bahco 89222CR-1000 er en momentomformer med låsesystem og beslag på 1/2" og 3/4". De kompakte dimensioner giver fremragende adgang til applikationer og nem og sikker håndtering. Momentomformeren bruges med en momentnøgle (med og mod uret) for ikke at overskride konverterens maksimale drejningsmoment og leveres med en forskudt reaktionsarm og bærbar kasse med skumplastindsats. 89222CR-1000 har et udgangsmoment på op til 1000 Nm med en nøjagtighed på ± 4% og 22:2:1 forhold.
Låsesystem
Egenskaber
  • Låsesystem til rådighed for alle momentomformere
  • Nøjagtighed ± 4%
  • Kompakte dimensioner giver fremragende adgang til applikationer og nem og sikker håndtering
  • Lav vægt af tilspændingskapacitet
  • Fremstillet i Storbritannien
Inkluderet tilbehør
  • 1 stk forskudt reaktionsarm
  • 1 stk Transportabel plastpose med skumplastindsats
Tekniske data:
Øjeblik 45 nm
Beslag 1 1/2"
Beslag 2 3/4"
Nøjagtighed ± 4%
Forhold 22:2:1
Maksimalt udgangsmoment 1000 nm
D (se billede) 52 mm
H1 130 mm
R1 58 mm
R2, min. 71 mm
R2, maks. 131 mm
Vægt, reaktionsarm 900 g
Vægt 1,4 kg
Befæstelsestype 3/4"
Drejningsmoment, max. 45 Nm
Drejningsmoment, min. 0 Nm