Bahco 74PR-100AVarenr.: 2711096
Momentnøgle
Beskrivelse
Inkl. moms
Fås i forskellige varianter
Sendes indenfor 7-8 dage
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Produktinformation
Egenskaber
Egenskaber
- Over 100.000 cyklusser inden for nøjagtighed
- Kan bruges med eller mod uret ved at skubbe over skraldehovedets firkantede stift
- Nøjagtighed ±3% for indstilling, der overstiger ISO6789-1: 2017-kravene
- Kliksystemet udløser et sanse- og lydsignal
- Skraldehoved med gennemgående hul
- Medfølgende farvekodede justeringstætninger og låseværktøjer
- Alt sammen i et halvgennemsigtigt firkantet rør med bøjler med eurohuller
- ISO 6789
- Fremstillet i Storbritannien
| Tekniske data: | |
| Drejningsmomentområde | 20-100 nm |
| Højborg | 1/2" |
| A (se billede) | 342 mm |
| B | 321 mm |
| C | 256 mm |
| D | 42 mm |
| E | 38 mm |
| F | 22 mm |
| Vægt | 700 g |
Befæstelsestype 1/2"
Drejningsmoment, max. 100 Nm
Drejningsmoment, min. 20 Nm