Frico Term BTVarenr.: 4079439
Infravarmer
med trådløs styring
Beskrivelse
Varenr.: 4079439Term BT er en kompakt infravarmer, som er udstyret med Bluetooth til enkel trådløs styring via smartphone eller tablet. Den kan også styres med den medfølgende fjernbetjening eller den indbyggede trykafbryder.
4 669 kr.
Inkl. moms
Sendes indenfor 9-13 dage
Fri fragt over 499 kr*
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 4079439Term BT er en kompakt infravarmer, som er udstyret med Bluetooth til enkel trådløs styring via smartphone eller tablet. Den kan også styres med den medfølgende fjernbetjening eller den indbyggede trykafbryder.
Produktinformation
Term BT er en kompakt infravarmer, som er udstyret med Bluetooth til enkel trådløs styring via smartphone eller tablet. Den kan også styres med den medfølgende fjernbetjening eller den indbyggede trykafbryder. Term BT passer udmærket til altaner, terrasser og andre udepladser, hvilket gør den perfekt til både private boliger og kommercielle miljøer.
Monteres vandret på væg med medfølgende konsol. Varmeren kan vinkles fra 35° til 55°. Den må aldrig installeres rettet lige ned. For flere monteringsmuligheder, f.eks. i loft, under en parasol eller en markise, se tilbehør. T-konsol medfølger.
Term BT er forsynet med en 1,9 meter lang ledning med stikprop til tilslutning til jordet stikkontakt.
Halogenlampe med reflektor i poleret aluminium.
Monteres vandret på væg med medfølgende konsol. Varmeren kan vinkles fra 35° til 55°. Den må aldrig installeres rettet lige ned. For flere monteringsmuligheder, f.eks. i loft, under en parasol eller en markise, se tilbehør. T-konsol medfølger.
Term BT er forsynet med en 1,9 meter lang ledning med stikprop til tilslutning til jordet stikkontakt.
Halogenlampe med reflektor i poleret aluminium.
- Enkel styring med app, fjernbetjening eller direkte
- Høj kapslingsklasse
- Findes i hvid, sort og grå
- Installationshøjde 1,8 - 3 m (væg) / 1,8 - 3 m (loft)
| Tekniske data | |
| Antal opvarmningsniveauer | 3 |
|---|---|
| Bredde | 713 mm |
| Dybde | 166 mm |
| Farve | Sort |
| Højde | 105 mm |
| Graden af beskyttelse (IP) | IP65 |
| Maks. varmekraft | 1500 W |
| Min. monteringshøjde | 1.8 m |
| Model | Vægradiator |
| Monteringmetode | Overflade montering |
| RAL-nummer | 9005 |
| Spænding | 230 V |
| Type | IHTBT15B65 |
EAN 7393410856118
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information
