Westal ArnäsVarenr.: 3133868
stolpearmatur
510 × 540 mm, E27
Beskrivelse
Varenr.: 3133868Arnäs er en finpoleret armaturklassiker fra Westal i meget høj kvalitet. Findes i forskellige stilrene farver, hvis materiale garanterer en meget holdbar armatur med ekstremt lang levetid.
3 041 kr.
Inkl. moms
Fås i forskellige varianter
Sendes indenfor 8-10 dage
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 3133868Arnäs er en finpoleret armaturklassiker fra Westal i meget høj kvalitet. Findes i forskellige stilrene farver, hvis materiale garanterer en meget holdbar armatur med ekstremt lang levetid.
Produktinformation
Arnäs er en finpoleret armaturklassiker fra Westal af meget høj kvalitet. Findes i forskellige stilrene farver, hvor materialet garanterer en meget holdbar armatur med ekstremt lang levetid. Lyskilden beskyttes og afskærmes i en klar eller sandblæst (tilbehør) akrylcylinder samt afblændes med fire tætte positionerede afblændingsringe, der giver meget behagelig lyskomfort.
| Tekniske data | |
| REACH Datum | 2021-12-08 |
|---|---|
| REACH Informationspligt | Nej |
| Udførelse | Galvaniseret/sandblæst |
| Antal poler | 3 |
| Armatur med begrænset overfladetemperatur "D" (EN 60598-2-24) | Nej |
| Bredde | 540 mm |
| Diameter | 540 mm |
| Drivdåse | Kræves ikke |
| Fjernbetjening | Ingen |
| Farve hus/kapsling/stamme | Andet |
| Højde/Dyb | 510 mm |
| Kapslingsklasse (IP) | IP44 |
| Lyskilde/fatning | E27 |
| Ledningsareal | 2,5 mm² |
| Lyskilde | Glødelampe |
| Velegnet til stolpdiameter fra/til | 60-60 mm |
| Længde | 510 mm |
| Materiale hus/kapsling/stamme | Stål |
| Materiale kuppel/kappe | Plastik (opal) |
| Med tilslutningskabel | Ja |
| Med lyskilde | Nej |
| Monteringsmetode | Ovenpå |
| Mærkespænding | 220-240 V |
| Beskyttelsesklasse | I |
| Slagfasthed (IK) | IK08 |
| Spændingstype | AC/DC |
| Type af kabelføring | Velegnet til gennemgående ledning |
| Overfladebeskyttelse | Zinkbelagt |
Serie Westal Arnäs
EAN 7393047219843
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information
