Osram VINTAGE 1906Varenr.: 4073689
LED-lampe
1,8 W, 30 lm, 2200 K, E14
Beskrivelse
Varenr.: 4073689OSRAM VINTAGE 1906 LED-lyskilde fremstillet helt i glas med filamentteknik. Designet til at skabe et retro udseende - præcis som en gammeldags glødepære fra 1906.
33 kr.
Inkl. moms
Sendes indenfor 7-9 dage
Fri fragt over 499 kr*
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 4073689OSRAM VINTAGE 1906 LED-lyskilde fremstillet helt i glas med filamentteknik. Designet til at skabe et retro udseende - præcis som en gammeldags glødepære fra 1906.
Produktinformation
OSRAM VINTAGE 1906 LED-lyskilde fremstillet helt i glas med filamentteknik. Designet til at skabe et retro udseende - præcis som en gammeldags glødepære fra 1906. Hurtig tænding – 100% lys med det samme. Findes i en række forskellige former med blåt, rosa, grønt, guld- eller røgfarvet glas. Ideel til dekorative installationer, anvendelser i hjemmet og almenbelysning. LEDVANCE VINTAGE 1906 PENDULUM findes i forskellige udførelser og er et perfekt tilbehør til kreative belysningsløsninger.
| Tekniske data | |
| Diameter | 45 mm |
|---|---|
| Lysdæmpning | Nej |
| Lampekraft | 1.8 W |
| Effektfaktor | 0.5 |
| Energieffektivitetsklass (EU 2019/2015) | Ikke nødvendig |
| Fotobiologisk sikkerhed i henhold til EN 62471 | RG1 |
| Farve | Hvid |
| Farvehus | Anden |
| Farvekonsistens (McAdam ellipse) | SDCM6 |
| Farvetemperatur | 2200 K |
| Farvegengivelsesindeks CRI | 80-89 (klasse 1B) |
| Gennemsnitlig nominel levetid | 15000 h |
| Glødelampe | Ja |
| Graden af beskyttelse (IP) | IP20 |
| Lampebetegnelse | P45 |
| Lampe effekt | 16 lm/W |
| Lampeform | Rund/globus |
| Lysstrøm | 30-30 lm |
| Lysfarve i henhold til EN 12464-1 | Varmvit < 3300 K |
| Velegnet til elektronisk ballast | Nej |
| Velegnet til Magnetisk forkobling | Nej |
| Materiale Lampetype | Glas |
| TILGÆNGELIG IFTTT-support | Ja |
| Min. antal koblingscyklusser | 100000 |
| Nominel spænding | 220-240 V |
| Nominel strøm | 14-14 mA |
| Klassificeret lysstrøm i henhold til IEC 62612 | 30 lm |
| Stikdåse | E14 |
| Spændingstype | AC |
| Strålevinkel | 320-320 ° |
| Glastype/dæksel | Tydelig |
| Vægtet energiforbrug på 1000 timer | 2 kWh |
| REACH-dato | 2025-01-01 |
| REACH oplysningspligt | Nej |
| Længde | 80 mm |
EAN 4099854551901
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information
