Westal UniVarenr.: 3133521
Vægarmatur
10,5 W, 625 lm, 3 000 K
Beskrivelse
Varenr.: 3133521Vægarmatur med en enkel og stilren form, der passer til de fleste miljøer. Krombelagt og pulverlakkeret stålstel.
1 821 kr.
Inkl. moms
Fås i forskellige varianter
Sendes indenfor 9-16 dage
Fri fragt over 499 kr*
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 3133521Vægarmatur med en enkel og stilren form, der passer til de fleste miljøer. Krombelagt og pulverlakkeret stålstel.
Produktinformation
Væglarmatur (også kaldet væglampe) med en enkel, stilren form, der passer til de fleste miljøer. Krombelagt og pulverlakeret stålramme. Armaturet leveres komplet med en fast LED-enhed, kan lysreguleres med en frontkantdimmer. Passer både i private og offentlige miljøer. Armaturens beskyttelsesglas giver et velafblændet lys og en behagelig nedadrettet lysfordeling. Kan lysreguleres med en frontkantdimmer.
| Tekniske data | |
| REACH Dato | 2021-12-08 |
|---|---|
| <br/>REACH oplysningspligt | Nej |
| <br/>Tilpasset til skærmarbejde (EN 12464-1) | Nej |
| <br/>Antal poler | 3 |
| <br/>Armatur med begrænset overfladetemperatur "D" (EN 60598-2-24) | Nej |
| <br/>Bredde | 260 mm |
| <br/>Dæmpning forkant (faseindkobling) | Ja |
| <br/>Drivdon | LED-driver (konstantstrøm) |
| <br/>Drivdon medfølger | Ja |
| <br/>Farve hus/kapsling/ramme | Andet |
| <br/>Farvestabilitet (McAdam-ellipse) | SDCM3 |
| <br/>Fargetemperatur | 3000 K |
| <br/>Farvetoneindeks (CRI/Ra) | 80-89 |
| <br/>Højde/Dybde | 130 mm |
| <br/>Kapslingsklasse (IP) | IP23 |
| <br/>Ledningsareal | 2.5 mm² |
| <br/>Lysfordeling | Symmetrisk |
| <br/>Lyskilde | LED (udskiftelig) |
| <br/>Lysstrålevinkel | Ekstremt bred >80° |
| <br/>Lysudtag | Direkte |
| <br/>Egnet til indbygning/indfældning | Nej |
| <br/>Egnet til nødbelysning | Nej |
| <br/>Egnet til pendelophæng | Nej |
| <br/>Egnet til rampeommontage | Nej |
| <br/>Egnet til loftmontering | Nej |
| <br/>Egnet til overflade montering | Ja |
| <br/>Egnet til vægmontering | Ja |
| <br/>Længde | 130 mm |
| <br/>Materiale hus/kapsling/ramme | Stål |
| <br/>Materiale kuppel/kappe | Plastik (opal) |
| <br/>Maks. systemeffekt | 12 W |
| <br/>Med lyskilde | Ja |
| <br/>Med lysføler | Nej |
| <br/>Med bevægelsessensor | Nej |
| <br/>Mærkespænding | 220-240 V |
| <br/>Nominel omgivelsestemperatur i henhold til IEC 62722-2-1 | -20-50 °C |
| <br/>Nominelt lysflux (IEC 62722-2-1) | 625 lm |
| <br/>Rasterudførelse | Ingen |
| <br/>Beskyttelsesklasse | I |
| <br/>Slagfasthed (IK) | IK10 |
| <br/>Spændingstype | AC/DC |
| <br/>Kableførselstype | Egnet til gennemgående ledning |
| <br/>Overfladebeskyttelse hus/kapsling/ramme | Andet |
Serie Westal Uni
Energimærkning Lyskilde - F
EAN 7393047486979
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information

