Westal NisseVarenr.: 3133928
Vægarmatur
300 x 230 mm, E27
Beskrivelse
Varenr.: 3133928Vægarmatur med rundstrålende lysbillede. Elforzinket og pulverlakeret eller i kobber.
894 kr.
Inkl. moms
Fås i forskellige varianter
Mere end 10 stk. på lager | Sendes inden for 24 timer!
Fri fragt over 499 kr*
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 3133928Vægarmatur med rundstrålende lysbillede. Elforzinket og pulverlakeret eller i kobber.
Produktinformation
Vægarmatur med rundstrålende lysbillede. Elforzinket og pulverlakeret eller i kobber. Armaturet har E27-fatning. Bagstykket har to ind- og udgange samt hurtigkoblingsklemrække.
Nisse væglygte indgår i samme produktfamilie som Stall og fremstilles efter de samme hårde krav til holdbare materialer og lang levetid. Kraftige materialer, som gennemgår rustbeskyttelsesbehandling inden lakering med pulverlak specielt beregnet til udendørs brug.
Nisse væglygte indgår i samme produktfamilie som Stall og fremstilles efter de samme hårde krav til holdbare materialer og lang levetid. Kraftige materialer, som gennemgår rustbeskyttelsesbehandling inden lakering med pulverlak specielt beregnet til udendørs brug.
| Tekniske data | |
| REACH-dato | 2021-12-08 |
|---|---|
| REACH oplysningspligt | No |
| Type | Nisse |
| Udførelse | Klar Glas |
| Velegnet til arbejdsplads i henhold til EN 12464-1 | Nej |
| Antal poler | 3 |
| Armatur med begrænset overfladetemperatur, skilt "D" | Nej |
| Bredde | 230 mm |
| Type betjeningsredskaber | Ikke nødvendig |
| Farvehus | Sort |
| Højde/dybde | 330 mm |
| Graden af beskyttelse (IP) | IP44 |
| Lampeholder | E27 |
| Leder tværsnit | 2.5 mm² |
| Lysdeling | Symmetrisk |
| Strålevinkel | Bred stråle 40-80° |
| Lysudtag | Direkte |
| Lämplig för inbyggnad/infällnad | Nej |
| Velegnet til lampekraft | 1-75 W |
| Velegnet til nødbelysning | Nej |
| Velegnet til ophængt montering | Nej |
| Velegnet til lyslinjekonfiguration | Nej |
| Velegnet til loftmontering | Nej |
| Velegnet til overflademontering | Ja |
| Velegnet til vægmontering | Ja |
| Velegnet til antal lamper | 1 |
| Længde | 300 mm |
| Materialehus | Stål |
| Materialedæksel | Glas (Transparent) |
| Med lyskilde | Nej |
| Med lyssensor | Nej |
| Med bevægelsessensor | Nej |
| Nominel spænding | 220-240 V |
| Gittertype | Ingen |
| Beskyttelsesklasse | I |
| Spændingstype | AC/DC |
| Type ledninger | Velegnet til Passage Ledelse (guide) |
EAN 7393047442616
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information
