Philips 929003592702Varenr.: 4048012
LED-lampe
16,5W, 4000K, 230V
Beskrivelse
Varenr.: 4048012LED-erstatning for fluorescerende PL-L kompaktlysrør på 36W 4-pin. Sparer op til 55% i energiforbrug sammenlignet med konventionelle lysrør.
1 168 kr.
Inkl. moms
Sendes indenfor 11-13 dage
Fri fragt over 499 kr*
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 4048012LED-erstatning for fluorescerende PL-L kompaktlysrør på 36W 4-pin. Sparer op til 55% i energiforbrug sammenlignet med konventionelle lysrør.
Produktinformation
LED-erstatning for fluorescerende PL-L kompaktlysrør på 36W 4-pin.
Sparer op til 55% i energiforbrug sammenlignet med konventionelle lysrør.
Kold hvid 4000K.
Må kun monteres ved direkte netspænding (220-240V).
Ikke egnet til installation i armaturer med elektromagnetiske (EM) eller elektroniske (HF) forkoblinger.
Sparer op til 55% i energiforbrug sammenlignet med konventionelle lysrør.
Kold hvid 4000K.
Må kun monteres ved direkte netspænding (220-240V).
Ikke egnet til installation i armaturer med elektromagnetiske (EM) eller elektroniske (HF) forkoblinger.
| Tekniske data | |
| Diameter | 38 mm |
|---|---|
| Total harmonisk forvrængning | 0.18 % |
| Lampekraft | 16.5 W |
| Effektfaktor | 0.9 |
| Energieffektivitetsklass (EU 2019/2015) | E |
| Fotobiologisk sikkerhed i henhold til EN 62471 | RG0 |
| Farve | Hvid |
| Farvehus | Hvid |
| Farvekonsistens (McAdam ellipse) | SDCM6 |
| Farvetemperatur | 4000 K |
| Farvegengivelsesindeks CRI | 80-89 (klasse 1B) |
| Gennemsnitlig nominel levetid | 30000 h |
Energimærkning Lyskilde - E
EAN 8720169157095
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information


