Philips 929003579102Varenr.: 4048084
LED-lysrør
12W, 4000K
Beskrivelse
Varenr.: 4048084LED-erstatning til fluorescerende PL-L kompaktlysrør på 24W 4-pin. Sparer op til 55% i energiforbrug sammenlignet med konventionelle lysrør.
1 519 kr.
Inkl. moms
Sendes indenfor 11-13 dage
Fri fragt over 499 kr*
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 4048084LED-erstatning til fluorescerende PL-L kompaktlysrør på 24W 4-pin. Sparer op til 55% i energiforbrug sammenlignet med konventionelle lysrør.
Produktinformation
LED-erstatning til fluorescerende PL-L kompaktlysrør på 24W 4-pin.
Sparer op til 55% i energiforbrug sammenlignet med konventionelle lysrør.
Koldhvid 4000K.
Må kun monteres i armaturer med eksisterende elektronisk (HF) forkobling og kan ikke installeres ved direkte netspænding (220-240V).
Kontrollér, at LED-kompaktlysrøret er kompatibelt med den eksisterende forkobling inden installation.
Ikke egnet til installation i armaturer med elektromagnetiske (EM) forkoblinger.
Sparer op til 55% i energiforbrug sammenlignet med konventionelle lysrør.
Koldhvid 4000K.
Må kun monteres i armaturer med eksisterende elektronisk (HF) forkobling og kan ikke installeres ved direkte netspænding (220-240V).
Kontrollér, at LED-kompaktlysrøret er kompatibelt med den eksisterende forkobling inden installation.
Ikke egnet til installation i armaturer med elektromagnetiske (EM) forkoblinger.
| Tekniske data | |
| Diameter | 38 mm |
|---|---|
| Total harmonisk forvrængning | 0.15 % |
| Lampekraft | 12 W |
| Effektfaktor | 0.9 |
| Energieffektivitetsklass (EU 2019/2015) | E |
| Fotobiologisk sikkerhed i henhold til EN 62471 | RG0 |
| Farve | Hvid |
| Farvehus | Hvid |
| Farvekonsistens (McAdam ellipse) | SDCM6 |
| Farvetemperatur | 4000 K |
| Farvegengivelsesindeks CRI | 80-89 (klasse 1B) |
| Gennemsnitlig nominel levetid | 30000 h |
Energimærkning Lyskilde - E
EAN 8719514486829
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information


