Philips 929001325855Varenr.: 4048080
LED-lampe
25W, E14, varm hvid
Beskrivelse
Varenr.: 4048080Philips Candle Dimmable LED-lyskilder skaber en dekorativ energibesparende stemning med den elegante effekt af glødelamper. Lyskilderne fås med bøjet, stump og flammeformet spids, og deres unikke udformning giver lys i alle retninger, så belysningsdesigneren får et alternativ med lang levetid, som kan bruges i stedet for standardglødelamper.
191 kr.
Inkl. moms
Sendes indenfor 11-13 dage
Fri fragt over 499 kr*
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 4048080Philips Candle Dimmable LED-lyskilder skaber en dekorativ energibesparende stemning med den elegante effekt af glødelamper. Lyskilderne fås med bøjet, stump og flammeformet spids, og deres unikke udformning giver lys i alle retninger, så belysningsdesigneren får et alternativ med lang levetid, som kan bruges i stedet for standardglødelamper.
Produktinformation
Philips Candle Dimmable LED-lyskilder skaber en dekorativ energibesparende stemning med den elegante effekt af glødelamper. Lyskilderne fås med bøjet, stump og flammeformet spids, og deres unikke udformning giver lys i alle retninger, så belysningsdesigneren får et alternativ med lang levetid, som kan bruges i stedet for standardglødelamper.
| Tekniske data | |
| Diameter | 25 mm |
|---|---|
| Total harmonisk forvrængning | 1.58 % |
| Lampekraft | 3.2 W |
| Effektfaktor | 0.4 |
| Energieffektivitetsklass (EU 2019/2015) | G |
| Fotobiologisk sikkerhed i henhold til EN 62471 | RG0 |
| Farve | Hvid |
| Farvehus | Hvid |
| Farvekonsistens (McAdam ellipse) | SDCM6 |
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Farvegengivelsesindeks CRI | 80-89 (klasse 1B) |
| Gennemsnitlig nominel levetid | 15000 h |
Energimærkning Lyskilde - G
EAN 8718699771959
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information


