LEDVANCE PerformanceVarenr.: 4073677
LED-lampe
3,4 W, 470 lm, 2700 K, B22d, ikke dæmpbar
Beskrivelse
Varenr.: 4073677LEDVANCE PERFORMANCE LED-lyskilde fremstillet helt i glas med filamentteknik. Design, mål og lysstrøm sammenlignelig med en glødelampe eller halogenlampe.
27 kr.
Inkl. moms
Sendes indenfor 7-11 dage
Fri fragt over 499 kr*
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 4073677LEDVANCE PERFORMANCE LED-lyskilde fremstillet helt i glas med filamentteknik. Design, mål og lysstrøm sammenlignelig med en glødelampe eller halogenlampe.
Produktinformation
LEDVANCE PERFORMANCE LED-lyskilde fremstillet helt i glas med filamentteknik. Design, mål og lysstrøm sammenlignelig med en glødelampe eller halogenlampe. God farvegengivelse og lang levetid. Ideel til dekorative installationer, applikationer i hjemmet og almenbelysning. Til udendørs brug kun i egnede udendørsarmaturer
| Tekniske data | |
| Diameter | 45 mm |
|---|---|
| Lysdæmpning | Nej |
| Lampekraft | 3.4 W |
| Effektfaktor | 0.4 |
| Energieffektivitetsklass (EU 2019/2015) | D |
| Fotobiologisk sikkerhed i henhold til EN 62471 | RG0 |
| Farve | Hvid |
| Farvehus | Anden |
| Farvekonsistens (McAdam ellipse) | SDCM6 |
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Farvegengivelsesindeks CRI | 80-89 (klasse 1B) |
| Gennemsnitlig nominel levetid | 15000 h |
| Glødelampe | Ja |
| Graden af beskyttelse (IP) | IP20 |
| Lampebetegnelse | P45 |
| Lampe effekt | 138 lm/W |
| Lampeform | Rund/globus |
| Lysstrøm | 470 lm |
| Lysfarve i henhold til EN 12464-1 | Varmvit < 3300 K |
| Velegnet til elektronisk ballast | Nej |
| Velegnet til Magnetisk forkobling | Nej |
| Materiale Lampetype | Glas |
| TILGÆNGELIG IFTTT-support | Ja |
| Min. antal koblingscyklusser | 100000 |
| Nominel spænding | 220-240 V |
| Nominel strøm | 28-28 mA |
| Klassificeret lysstrøm i henhold til IEC 62612 | 470 lm |
| Stikdåse | B22d |
| Spændingstype | AC |
| Strålevinkel | 300° |
| Glastype/dæksel | Matteret |
| Vægtet energiforbrug på 1000 timer | 4 kWh |
| REACH - Indeholder kandidatstoffer | Bly |
| REACH Dato | 2024-06-01 |
| REACH Oplysningspligt | Ja |
| Længde | 83 mm |
EAN 4099854468315
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information

