LEDVANCE PerformanceVarenr.: 4073648
LED-lampe
1,8 W, 250 lm, 2700 K, B22d
Beskrivelse
Varenr.: 4073648LEDVANCE PERFORMANCE LED-lyskilde fremstillet helt i glas med filamentteknik. Design, mål og lysstrøm sammenlignelig med en glødelampe eller halogenlampe.
23 kr.
Inkl. moms
Sendes indenfor 7-11 dage
Fri fragt over 499 kr*
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 4073648LEDVANCE PERFORMANCE LED-lyskilde fremstillet helt i glas med filamentteknik. Design, mål og lysstrøm sammenlignelig med en glødelampe eller halogenlampe.
Produktinformation
LEDVANCE PERFORMANCE LED-lyskilde fremstillet helt i glas med filamentteknik. Design, mål og lysstrøm sammenlignelig med en glødelampe eller halogenlampe. God farvegengivelse og lang levetid. Ideel til dekorative installationer, applikationer i hjemmet og almenbelysning. Til udendørs brug kun i egnede udendørsarmaturer
| Tekniske data | |
| Diameter | 35 mm |
|---|---|
| Lysdæmpning | Nej |
| Lampekraft | 1.8 W |
| Effektfaktor | 0.4 |
| Energieffektivitetsklass (EU 2019/2015) | D |
| Fotobiologisk sikkerhed i henhold til EN 62471 | RG0 |
| Farve | Hvid |
| Farvehus | Anden |
| Farvekonsistens (McAdam ellipse) | SDCM6 |
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Farvegengivelsesindeks CRI | 80-89 (klasse 1B) |
| Gennemsnitlig nominel levetid | 15000 h |
| Glødelampe | Ja |
| Graden af beskyttelse (IP) | IP20 |
| Lampebetegnelse | B10.5 |
| Lampe effekt | 138 lm/W |
| Lampeform | Kroneform |
| Lysstrøm | 250-250 lm |
| Lysfarve i henhold til EN 12464-1 | Varmvit < 3300 K |
| Velegnet til elektronisk ballast | Nej |
| Velegnet til Magnetisk forkobling | Nej |
| Materiale Lampetype | Glas |
| TILGÆNGELIG IFTTT-support | Ja |
| Min. antal koblingscyklusser | 100000 |
| Nominel spænding | 220-240 V |
| Nominel strøm | 14-14 mA |
| Klassificeret lysstrøm i henhold til IEC 62612 | 250 lm |
| Stikdåse | B22d |
| Spændingstype | AC |
| Strålevinkel | 300° |
| Glastype/dæksel | Tydelig |
| Vægtet energiforbrug på 1000 timer | 2 kWh |
| REACH - Indeholder kandidatstoffer | Bly |
| REACH-dato | 2024-06-01 |
| REACH oplysningspligt | Ja |
| Længde | 91 mm |
EAN 4099854466175
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information

