LEDVANCE NAV PerformanceVarenr.: 4073604
LED-lampe
E27, klart glas
Beskrivelse
Varenr.: 4073604LEDVANCE NAV LED FILAMENT PERFORMANCE erstatter traditionelle højtryksnatriumlamper i eksisterende installationer. Samme design som traditionelle højtryksnatriumlamper med klart glas i rørform.
785 kr.
Inkl. moms
Fås i forskellige varianter
Sendes indenfor 7-11 dage
Fri fragt over 499 kr*
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 4073604LEDVANCE NAV LED FILAMENT PERFORMANCE erstatter traditionelle højtryksnatriumlamper i eksisterende installationer. Samme design som traditionelle højtryksnatriumlamper med klart glas i rørform.
Produktinformation
LEDVANCE NAV LED FILAMENT PERFORMANCE erstatter traditionelle højtryksnatriumlamper i eksisterende installationer. Samme design som traditionelle højtryksnatriumlamper med klart glas i rørform. Fuld udnyttelse af reflektor i eksisterende armatur takket være 360 graders spredningsvinkel. Til drift med konventionelle forkoblinger eller netspænding. Meget høj effektivitet op til 190 lm/W. Energibesparelse på op til 62%. Kapslingsklasse IP65 og overspændingsbeskyttelse op til 4 kV (L-N). Ideel pasform til dekorative armaturer, som kræver høj lysmængde, såsom gader, områdebelysning, fodgængerområder og parker. Udendørs anvendelser kun i egnede armaturer.
| Tekniske data | |
| Diameter | 46 mm |
|---|---|
| Lysdæmpning | Nej |
| Lampekraft | 19.4-19.4 W |
| Effektfaktor | 0.9 |
| Energieffektivitetsklass (EU 2019/2015) | B |
| Fotobiologisk sikkerhed i henhold til EN 62471 | RG1 |
| Farve | Hvid |
| Farvehus | Anden |
| Farvekonsistens (McAdam ellipse) | SDCM6 |
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Farvegengivelsesindeks CRI | 70-79 (klasse 2A) |
| Gennemsnitlig nominel levetid | 60000 h |
| Glødelampe | Ja |
| Graden af beskyttelse (IP) | IP65 |
| Lampe effekt | 185 lm/W |
| Lampeform | Anden |
| Lysstrøm | 3600-3600 lm |
| Lysfarve i henhold til EN 12464-1 | Varmvit < 3300 K |
| Velegnet til elektronisk ballast | Nej |
| Velegnet til Magnetisk forkobling | Ja |
| Materiale Lampetype | Glas |
| TILGÆNGELIG IFTTT-support | Ja |
| Min. antal koblingscyklusser | 100000 |
| Nominel spænding | 220-240 V |
| Nominel strøm | 88-88 mA |
| Klassificeret lysstrøm i henhold til IEC 62612 | 3600 lm |
| Stikdåse | E27 |
| Spændingstype | AC |
| Strålevinkel | 360-360 ° |
| Glastype/dæksel | Tydelig |
| Vægtet energiforbrug på 1000 timer | 20 kWh |
| REACH-dato | 2025-01-01 |
| REACH oplysningspligt | Nej |
| Længde | 227 mm |
EAN 4099854469732
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information

