LEDVANCE HQL PerformanceVarenr.: 4073594
LED-lampe
1800 lm, 9,7 W, E27
Beskrivelse
Varenr.: 4073594LEDVANCE HQL LED FILAMENT PERFORMANCE erstatter traditionelle udladningslamper i eksisterende installationer. Samme design som traditionelle kviksølvlamper i glas med ellipsoidform.
420 kr.
Inkl. moms
Sendes indenfor 7-11 dage
Fri fragt over 499 kr*
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 4073594LEDVANCE HQL LED FILAMENT PERFORMANCE erstatter traditionelle udladningslamper i eksisterende installationer. Samme design som traditionelle kviksølvlamper i glas med ellipsoidform.
Produktinformation
LEDVANCE HQL LED FILAMENT PERFORMANCE erstatter traditionelle udladningslamper i eksisterende installationer. Samme design som traditionelle kviksølvlamper i glas med ellipsoidform. Fuld udnyttelse af reflektor i eksisterende armatur takket være 360 graders spredningsvinkel. Til drift med konventionelle forkoblinger til kviksølv eller netspænding ved udskiftning af kviksølvlamper. Til drift med netspænding uden forkobling ved udskiftning af øvrige udladningslamper. Lave vedligeholdelsesomkostninger takket være den lange levetid. Energibesparelse på op til 82%. Kapslingsklasse IP65 og overspændingsbeskyttelse op til 4 kV (L-N). Ideel pasform til dekorative armaturer, som kræver høj lysmængde, såsom gader, områdebelysning, fodgængerområder og parker. Udendørs anvendelser kun i egnede armaturer.
| Tekniske data | |
| Diameter | 75 mm |
|---|---|
| Lysdæmpning | Nej |
| Lampekraft | 9.7-9.7 W |
| Effektfaktor | 0.9 |
| Energieffektivitetsklass (EU 2019/2015) | B |
| Fotobiologisk sikkerhed i henhold til EN 62471 | RG1 |
| Farve | Hvid |
| Farvehus | Anden |
| Farvekonsistens (McAdam ellipse) | SDCM6 |
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Farvegengivelsesindeks CRI | 80-89 (klasse 1B) |
| Gennemsnitlig nominel levetid | 60000 h |
| Glødelampe | Ja |
| Graden af beskyttelse (IP) | IP65 |
| Lampe effekt | 185 lm/W |
| Lampeform | Anden |
| Lysstrøm | 1800-1800 lm |
| Lysfarve i henhold til EN 12464-1 | Varmvit < 3300 K |
| Velegnet til elektronisk ballast | Nej |
| Velegnet til Magnetisk forkobling | Ja |
| Materiale Lampetype | Glas |
| TILGÆNGELIG IFTTT-support | Ja |
| Min. antal koblingscyklusser | 100000 |
| Nominel spænding | 220-240 V |
| Nominel strøm | 43-43 mA |
| Klassificeret lysstrøm i henhold til IEC 62612 | 1800 lm |
| Stikdåse | E27 |
| Spændingstype | AC |
| Strålevinkel | 360-360 ° |
| Glastype/dæksel | Matteret |
| Vægtet energiforbrug på 1000 timer | 10 kWh |
| REACH Dato | 2025-01-01 |
| REACH Oplysningspligt | Nej |
| Længde | 186 mm |
EAN 4099854469909
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information

