Philips 929003596502Varenr.: 4048026
LED-lysrør
18,5W, 3000K
Beskrivelse
Varenr.: 4048026LED-erstatning for fluorescerende T5-lysrør på 39W. Sparer op til 55% i energiforbrug sammenlignet med konventionelle lysrør.
2 026 kr.
Inkl. moms
Sendes 13-05-2026
Fri fragt over 499 kr*
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 4048026LED-erstatning for fluorescerende T5-lysrør på 39W. Sparer op til 55% i energiforbrug sammenlignet med konventionelle lysrør.
Produktinformation
LED-erstatning for fluorescerende T5-lysrør på 39W.
Sparer op til 55% i energiforbrug sammenlignet med konventionelle lysrør.
Varmhvid 3000K.
Master T5 HF-lysrørene er kun beregnet til installation i armaturer med eksisterende elektronisk (HF) forkobling og kan ikke installeres ved direkte netspænding.
Kontrollér, at LED-lysrøret er kompatibelt med den eksisterende forkobling inden installation.
Sparer op til 55% i energiforbrug sammenlignet med konventionelle lysrør.
Varmhvid 3000K.
Master T5 HF-lysrørene er kun beregnet til installation i armaturer med eksisterende elektronisk (HF) forkobling og kan ikke installeres ved direkte netspænding.
Kontrollér, at LED-lysrøret er kompatibelt med den eksisterende forkobling inden installation.
| Tekniske data | |
| Diameter | 19 mm |
|---|---|
| Dæmpning af berøring og dim | Ja |
| Lysdæmpning | Ja |
| Lampekraft | 18.5 W |
| Effektfaktor | 0.9 |
| Energieffektivitetsklass (EU 2019/2015) | E |
| Fotobiologisk sikkerhed i henhold til EN 62471 | RG0 |
| Farve | Hvid |
| Farvehus | Hvid |
| Farvekonsistens (McAdam ellipse) | SDCM6 |
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Farvegengivelsesindeks CRI | 80-89 (klasse 1B) |
| Gennemsnitlig nominel levetid | 60000 h |
Energimærkning Lyskilde - E
EAN 8720169163133
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information


