LEDVANCE SuperiorVarenr.: 4073618
LED-lampe
2,5 W, 470 lm, 2700 K, E14, dæmpbar
Beskrivelse
Varenr.: 4073618LEDVANCE SUPERIOR LED-lyskilde med energiklasse B fremstillet helt i glas med filamentteknik. Meget høj effektivitet op til 188 lm/W.
82 kr.
Inkl. moms
Fås i forskellige varianter
Sendes indenfor 7-11 dage
Fri fragt over 499 kr*
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 4073618LEDVANCE SUPERIOR LED-lyskilde med energiklasse B fremstillet helt i glas med filamentteknik. Meget høj effektivitet op til 188 lm/W.
Produktinformation
LEDVANCE SUPERIOR LED-lyskilde med energiklasse B fremstillet helt i glas med filamentteknik. Meget høj effektivitet op til 188 lm/W. Lang levetid og højt antal tændcyklusser op til 500 000 stk. gør den ideel, hvor man tænder og slukker lyset ofte. Lyskilden leveres i en miljøvenlig emballage. Design, mål og lysstrøm kan sammenlignes med en glødelampe eller halogenlampe. Lav flimmer. Perfekt til dekorative installationer, applikationer i hjemmet og almenbelysning. Til udendørs brug kun i egnede udendørsarmaturer.
| Tekniske data | |
| Diameter | 45 mm |
|---|---|
| Dæmpning af faseskæring | Ja |
| Dæmpningsfase cut-on | Ja |
| Lysdæmpning | Ja |
| Total harmonisk forvrængning | 129.2 % |
| Lampekraft | 2.5 W |
| Effektfaktor | 0.5 |
| Energieffektivitetsklass (EU 2019/2015) | B |
| Fjernhandling mulig | Nej |
| Fotobiologisk sikkerhed i henhold til EN 62471 | RG0 |
| Farve | Hvid |
| Farvehus | Anden |
| Farvekonsistens (McAdam ellipse) | SDCM6 |
| Farvetemperatur | 2700 K |
| Farvegengivelsesindeks CRI | 80-89 (klasse 1B) |
| Gennemsnitlig nominel levetid | 50000 h |
| Glødelampe | Ja |
| Graden af beskyttelse (IP) | IP20 |
| Kompatibel med Amazon Alexa | Nej |
| Kompatibel med Apple HomeKit | Nej |
| Kompatibel med Google Assistent | Nej |
| Lampe effekt | 188 lm/W |
| Lampeform | Rund/globus |
| Lysstrøm | 470 lm |
| Lysfarve i henhold til EN 12464-1 | Varmvit < 3300 K |
| Velegnet til elektronisk ballast | Nej |
| Velegnet til Magnetisk forkobling | Nej |
| Materiale Lampetype | Glas |
| Med fjernbetjening | Nej |
| Med bevægelsessensor | Nej |
| Med skumringsrelæ | Nej |
| TILGÆNGELIG IFTTT-support | Ja |
| Min. antal koblingscyklusser | 500000 |
| Nominel spænding | 220-240 V |
| Nominel strøm | 18-18 mA |
| Klassificeret lysstrøm i henhold til IEC 62612 | 470 lm |
| Stikdåse | E14 |
| Spændingstype | AC |
| Strålevinkel | 300° |
| Glastype/dæksel | Tydelig |
| Vægtet energiforbrug på 1000 timer | 3 kWh |
| REACH - Indeholder kandidatstoffer | Bly |
| REACH Dato | 2024-06-01 |
| REACH Oplysningspligt | Ja |
| Længde | 84 mm |
EAN 4099854477645
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information

