Scan Products Sofia 12034Varenr.: 4048112
Downlight
3,2W, 3000K
Beskrivelse
Varenr.: 4048112Sofia er en LED mini downlight, som er godkendt til direkte montering i isolering og brændbart materiale. Enkel installation i eksisterende installationer med integreret installationsklemme (maks.
173 kr.
Inkl. moms
Sendes indenfor 8-9 dage
Fri fragt over 499 kr*
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 4048112Sofia er en LED mini downlight, som er godkendt til direkte montering i isolering og brændbart materiale. Enkel installation i eksisterende installationer med integreret installationsklemme (maks.
Produktinformation
Sofia er en LED mini downlight, som er godkendt til direkte montering i isolering og brændbart materiale.
Enkel installation i eksisterende installationer med integreret installationsklemme (maks. 2x0,75 mm²).
Ideel til montering under overskabe i eksisterende udskæringer eller ved brug af monteringsring (tilbehør).
Installationshøjden på kun 12 mm gør det muligt at installere Sofia mini downlight de fleste steder.
Leveres inkl. 3 meter kabel.
Enkel installation i eksisterende installationer med integreret installationsklemme (maks. 2x0,75 mm²).
Ideel til montering under overskabe i eksisterende udskæringer eller ved brug af monteringsring (tilbehør).
Installationshøjden på kun 12 mm gør det muligt at installere Sofia mini downlight de fleste steder.
Leveres inkl. 3 meter kabel.
| Tekniske data | |
| Tværsnit af leder, der kan forbindes | 0.3-0.75 mm² |
|---|---|
| Antal poler | 2 |
| Overflade børstet | Ja |
| Udvendig diameter | 70 mm |
| Dæmpning af faseskæring | Ja |
| Lysdæmpning | Ja |
| Type betjeningsredskaber | LED-Type betjeningsredskaber (konstantstrøm) |
| Energieffektivitetsklass ljuskälla (EU 2019/2015) | F |
| Farvehus | Aluminium |
| Farvekonsistens (McAdam ellipse) | SDCM2 |
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Farvegengivelsesindeks CRI | 90-100 (klasse 1A) |
| Højde/dybde | 16 mm |
| Indbygget diameter | 53-56 mm |
| Indbygget højde | 16 mm |
Energimærkning Lyskilde - F
EAN 5713080120340
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information


