LEDVANCE Slim Dali 205Varenr.: 4073944
Downlight
Ø217/205 mm, 19 W, 0-2000 lm, Dali2
Beskrivelse
Varenr.: 4073944LEDVANCE DOWNLIGHT SLIM ALU DALI med justerbar farvetemperatur. Vælg mellem 3000 og 4000K samt lysreguler med DALI2.
471 kr.
Inkl. moms
Sendes indenfor 7-9 dage
Fri fragt over 499 kr*
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 4073944LEDVANCE DOWNLIGHT SLIM ALU DALI med justerbar farvetemperatur. Vælg mellem 3000 og 4000K samt lysreguler med DALI2.
Produktinformation
LEDVANCE DOWNLIGHT SLIM ALU DALI med justerbar farvetemperatur. Vælg mellem 3000 og 4000K samt lysreguler med DALI2. Fås med 5 forskellige huludskæringsdiametre. Meget homogen lysfordeling. Meget lav indbygningshøjde (kun 23 mm), hvilket muliggør installation i lave loftshulrum. Hurtig og enkel installation takket være ekstern driver med mulighed for gennemfortrådning. Levetid på op til 50 000 timer (L70). Ramme til udenpåliggende montering fås som tilbehør (ikke til 100 mm-versionen). Perfekt til almenbelysning, trappeopgange, korridorer og butikker.
| Tekniske data | |
| Velegnet til arbejdsplads i henhold til EN 12464-1 | Nej |
|---|---|
| Antal poler | 4 |
| Armatur med begrænset overfladetemperatur, skilt "D" | Nej |
| Betjening af Bluetooth | Nej |
| Overflade børstet | Nej |
| Udvendig diameter | 217 mm |
| Dæmpning af DALI-2 | Ja |
| Lysdæmpning | Ja |
| Type betjeningsredskaber | LED-Type betjeningsredskaber (konstantstrøm) |
| Med styreudstyr | Ja |
| Effektfaktor | 0.95 |
| Energieffektivitetsklass ljuskälla (EU 2019/2015) | D |
| Fotobiologisk sikkerhed i henhold til EN 62471 | RG0 |
| Farvehus | Hvid |
| Farvetemperaturen kan justeres | Positioner |
| Farvekonsistens (McAdam ellipse) | SDCM5 |
| Farvetemperatur | 3000-4000 K |
| Farvegengivelsesindeks CRI | 80-89 (klasse 1B) |
| Glødetrådstest i henhold til IEC 60695-2-11 | 850 °C - 30 s |
| Indbygget diameter | 205-205 mm |
| Innehåller produkt enligt 2019/2020/EU | Ja |
| Strålevinkel kan justeres | Nej |
| Indstillingsmuligheder | Ikke justerbar |
| Lysstrøm justerbar | Trinløst variabel |
| Graden af beskyttelse (IP) På bagsiden | IP20 |
| Grad af beskyttelse (IP), forside | IP44 |
| Kompatibel med Amazon Alexa | Nej |
| Kompatibel med Apple HomeKit | Nej |
| Kompatibel med Casambi | Nej |
| Kompatibel med Google Assistent | Nej |
| Konstant lyseffekt (CLO) | Nej |
| Lampeholder | Ingen |
| Lysets farve | Hvid |
| Let distributør | Diffuser linse / optik / panel |
| Lysdeling | Symmetrisk |
| Lampetype | LED (ikke Udskiftelig) |
| Strålevinkel | >80° (extremt bredstrålande) |
| Belysnings effekt | 100-100 lm/W |
| Lysudtag | Direkte |
| Velegnet til indbygget montering | Ja |
| Velegnet til fastspænding | Nej |
| Velegnet til lavspændingskabelsystem | Nej |
| Velegnet til piedestal/gulvmontering | Nej |
| Velegnet til ophængt montering | Nej |
| Velegnet til lysbanemontering | Nej |
| Velegnet til loftmontering | Ja |
| Velegnet til traverse montering | Nej |
| Velegnet til overflademontering | Nej |
| Velegnet til vægmontering | Ja |
| Materialehus | Aluminium |
| Materialedæksel | Plastic (Opal) |
| Maks. antal armaturer pr. miniatureafbryder B16 | 64 |
| Maks. antal armaturer pr. miniatureafbryder C16 | 64 |
| Maks. | 19 W |
| Med lyskilde | Ja |
| Med lyssensor | Nej |
| Med tilstedeværelsesindikator | Nej |
| Med bevægelsessensor | Nej |
| TILGÆNGELIG IFTTT-support | Ja |
| Nominel spænding | 220-240 V |
| Nominel strøm | 50-84 mA |
| Nominel levetid L70/B50 ved 25 °C | 50000 h |
| Nominel omgivelsestemperatur i henhold til IEC62722-2-1 | -20-40 °C |
| Nominel lysstrøm i henhold til IEC 62722-2-1 | 0-2000 lm |
| Reflektor | Ingen |
| Beskyttelsesklasse | II |
| Slagstyrke | IK03 |
| Spændingstype | AC |
| Forbindelsestype | Stikklemme |
| Type ledninger | Through wiring included |
| UK Building Regs Part B brandklassad - 30 minuter | Nej |
| UK Building Regs Part B brandklassad - 60 minuter | Nej |
| UK Building Regs Part B brandklassad - 90 minuter | Nej |
| Udskifteligt styreudstyr | Ja |
| Overfladebeskyttelse | Pulverlakering |
| Dækning af armaturet med termisk isolerende materiale muligt | Nej |
| REACH Dato | 2024-06-01 |
| REACH Oplysningspligt | Nej |
| Længde | 217 mm |
| Bredde | 217 mm |
| Højde/dybde | 23 mm |
EAN 4099854441950
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information

