Designlight Tracky One P-807MWVarenr.: 4055272
Spotlight
3 hvide spotlights, endestykke, skinne
Beskrivelse
Varenr.: 4055272Designlight Tracky One P-807MW er et komplet belysningssystem, som inkluderer tre vinkelbare og roterbare LED-spotlights samt en 1 meter lang skinne med tilslutning og endestykke. Hver spotlight har en effekt på 7,4W og afgiver et varmt, neutralhvidt lys (3000K) med en lysstyrke på 591 lumen.
2 412 kr.
Inkl. moms
Sendes indenfor 8-9 dage
Fri fragt over 499 kr*
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 4055272Designlight Tracky One P-807MW er et komplet belysningssystem, som inkluderer tre vinkelbare og roterbare LED-spotlights samt en 1 meter lang skinne med tilslutning og endestykke. Hver spotlight har en effekt på 7,4W og afgiver et varmt, neutralhvidt lys (3000K) med en lysstyrke på 591 lumen.
Produktinformation
Designlight Tracky One P-807MW er et komplet belysningssystem, som inkluderer tre vinkelbare og roterbare LED-spotlights samt en 1 meter lang skinne med tilslutning og endestykke. Hver spotlight har en effekt på 7,4W og afgiver et varmt, neutralhvidt lys (3000K) med en lysstyrke på 591 lumen. Systemet leveres med ekstra reflektorer, hvilket giver dig mulighed for at ændre lysspredningen mellem 18° og 36°. Tracky One har en hvid finish og er et fleksibelt system, som gør det nemt at rette lyset præcist derhen, hvor du ønsker det.
Bemærk, at skinnen og lamperne er af 1-faset 230V-type og ikke kan anvendes sammen med Tracky-lamper til 3-faset. Jordet tilslutning kræves til installation.
Bemærk, at skinnen og lamperne er af 1-faset 230V-type og ikke kan anvendes sammen med Tracky-lamper til 3-faset. Jordet tilslutning kræves til installation.
- Kompatibelt med Tracky 1-faset 230V-system
- Mulighed for at ændre lysspredningen til 18° eller 36°
- Hvid finish for et moderne og stilrent design
- Vinkelbare og roterbare spotlights til fleksibel belysning
- Enkel installation med medfølgende tilslutning og endestykke
| Tekniske data | |
| Armatur med begrænset overfladetemperatur, skilt "D" | Nej |
|---|---|
| Overflade børstet | Nej |
| Ingen dim-funktion | Nej |
| Dæmpning af faseskæring | Ja |
| Dæmpningsfase cut-on | Ja |
| Type betjeningsredskaber | LED-Type betjeningsredskaber (konstantstrøm) |
| Med styreudstyr | Ja |
| Energieffektivitetsklass ljuskälla (EU 2019/2015) | F |
| Farvehus | Hvid |
| Farvetemperaturen kan justeres | Nej |
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Højde/dybde | 85 mm |
| Indstillingsmuligheder | Dreibar / vribar |
| Graden af beskyttelse (IP) | IP21 |
| Lysets farve | Hvid |
| Let distributør | Reflektor |
| Lysdeling | Symmetrisk |
| Lampetype | LED (ikke Udskiftelig) |
| Strålevinkel | Medium stråle 20-40° |
| Lysstyrke | 1288 cd |
| Lysudtag | Direkte |
| Lämplig för inbyggnad/infällnad | Nej |
| Velegnet til fastspænding | Nej |
| Velegnet til piedestal/gulvmontering | Nej |
| Velegnet til ophængt montering | Nej |
| Velegnet til lysbanemontering | Ja |
| Velegnet til loftmontering | Ja |
| Velegnet til traverse montering | Nej |
| Velegnet til overflademontering | Ja |
| Velegnet til vægmontering | Ja |
| Materialehus | Aluminium |
| Maks. | 21 W |
| Med lyskilde | Ja |
| Med lyssensor | Nej |
| Med bevægelsessensor | Nej |
| Nominel spænding | 230 V |
| Nominel levetid L70/B50 ved 25 °C | 50000 h |
Energimærkning Lyskilde - F
EAN 7340132805641
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information

