Westal BOBBY FLEXVarenr.: 4044250
Bordlampe
Beskrivelse
Varenr.: 4044250Westal stuelampe er en bærbar bordlampe med dæmpbar indbygget LED-enhed, som oplades via USB‑C og leveres med ladekabel. Lampen drives med jævnspænding 5 V via en medfølgende konstantspændingsdriver, som ikke kan udskiftes, og har en maks. systemeffekt på 3,5 W.
168 kr.
Inkl. moms
Mere end 10 stk. på lager | Sendes inden for 24 timer!
Fri fragt over 499 kr*
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 4044250Westal stuelampe er en bærbar bordlampe med dæmpbar indbygget LED-enhed, som oplades via USB‑C og leveres med ladekabel. Lampen drives med jævnspænding 5 V via en medfølgende konstantspændingsdriver, som ikke kan udskiftes, og har en maks. systemeffekt på 3,5 W.
Produktinformation
Westal stuelampe er en bærbar bordlampe med dæmpbar indbygget LED-enhed, som oplades via USB‑C og leveres med ladekabel. Lampen drives med jævnspænding 5 V via en medfølgende konstantspændingsdriver, som ikke kan udskiftes, og har en maks. systemeffekt på 3,5 W. Den integrerede LED-lyskilde har farvetemperaturen 3 000 K og et farvegengivelsesindeks (CRI) på 80–89. Armaturet har et stel af hvid aluminium og en opal plastskærm, beskyttelsesklasse III og en fodplade som monteringsmetode. Lampen har indbygget afbryder, er beregnet til bordplacering og har ingen højdejustering; total højde er 360 mm og diameter 115 mm. Dæmpning sker via producentspecifik metode.
| Tekniske data | |
| Bøjeligt | Nej |
|---|---|
| Diameter | 115 mm |
| Dæmpning producentens proprietære system | Ja |
| Type betjeningsredskaber | LED-Type betjeningsredskaber (konstantspænding) |
| Med styreudstyr | Ja |
| Farvehus | Hvid |
| Farveomslag | Hvid |
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Farvegengivelsesindeks CRI | 80-89 (klasse 1B) |
| Højde/dybde | 360 mm |
| Justerbar | Nej |
| Justerbar højde | Nej |
| Lampetype | LED (kan ikke Udskiftelig) |
| Velegnet til vægmontering | Nej |
| Materialehus | Aluminium |
| Materialedæksel | Plastic (Opal) |
| Maks. | 3.5 W |
| Med kontakt | Ja |
| Med stikkontakt | Nej |
| Med lyskilde | Ja |
| Monteringmetode | Stand (base) |
| Nominel spænding | 5 V |
| Nominel lysstrøm i henhold til IEC 62722-2-1 | 400 lm |
| Beskyttelsesklasse | III |
| Spændingstype | DC |
| Belysningstype | Stueampe |
| Udskifteligt styreudstyr | Nej |
Fast Ja
Lysflow 400 lm
Farvetemperatur 3000 K
USB-udgang USB-C
Netværkstilslutning Nej
Effektlampe 3.5 W
Vinkelbar Nej
EAN 07393047044155
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information
