Housegard Luma HA450Varenr.: 4087372
Temperaturalarm
Beskrivelse
Varenr.: 4087372Alarmerer én, alarmerer alle – på den måde bliver du advaret, uanset hvor du befinder dig, kan sammenkobles trådløst med op til 40 andre alarmer i vores LUMA-serie. LUMA varmealarm advarer om høje temperaturer og er et supplement til røgalarmer.
206 kr.
Inkl. moms
2 stk. på lager | Sendes mandag 4. maj
Fri fragt over 499 kr*
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 4087372Alarmerer én, alarmerer alle – på den måde bliver du advaret, uanset hvor du befinder dig, kan sammenkobles trådløst med op til 40 andre alarmer i vores LUMA-serie. LUMA varmealarm advarer om høje temperaturer og er et supplement til røgalarmer.
Produktinformation
Alarmerer én, alarmerer alle – på den måde bliver du advaret, uanset hvor du befinder dig, kan sammenkobles trådløst med op til 40 andre alarmer i vores LUMA-serie. LUMA varmealarm advarer om høje temperaturer og er et supplement til røgalarmer. Velegnet til køkken, vaskerum, loft, garage, hvor det er koldt, fugtigt eller støvet. Med Luma Hub (købes separat) gør du din alarm smart og kan f.eks. få notifikationer på din telefon.
Model: HA450
Seriekoblet - kan tilsluttes i serie med op til 40 enheder trådløst via 868MHz.
Smart home-funktion! Tilslut til smartphone via Smart Life-appen. (Hub sælges separat)
Test- og pauseknap.
Batteri med op til 10 års levetid medfølger.
Både 3M monteringstape og skruer medfølger.
Model: HA450
Seriekoblet - kan tilsluttes i serie med op til 40 enheder trådløst via 868MHz.
Smart home-funktion! Tilslut til smartphone via Smart Life-appen. (Hub sælges separat)
Test- og pauseknap.
Batteri med op til 10 års levetid medfølger.
Både 3M monteringstape og skruer medfølger.
| Tekniske data | |
| REACH-dato | 2024-09-10 |
|---|---|
| REACH oplysningspligt | Nej |
| Driftsprincippet | Thermodifferential |
| Reservebatteri medfølger | Lithium (Li) |
| Separat socket er nødvendig | Nej |
| Bredde | 100 mm |
| Diameter | 100 mm |
| Driftsspænding ved DC | 3 V |
| Standalone | Ja |
| Farve | Hvid |
| Højde/dybde | 35 mm |
| Kan netværkes via radio (valgfrit) | Nej |
| Kompatibel med Amazon Alexa | Nej |
| Kompatibel med Apple HomeKit | Nej |
| Kompatibel med Google Assistent | Nej |
| Akustisk rapport | Ja |
| Velegnet til kanalmontering | Nej |
| Længde | 100 mm |
| Jævnstrøm til forsyningsspænding | 3 V |
| Maks. | 40 |
| Med backupbatteri | Nej |
| Med orienteringsbelysning | Nej |
| Med spændingsangivelse | Nej |
| TILGÆNGELIG IFTTT-support | Ja |
| Min. ljudnivå (på ett avstånd av 3 meter) | 85 dB(A) |
| Monteringmetode | Overflade montering |
| Kan netværkes via kabel | Nej |
| Kan netværkes via radiografik (standard) | Ja |
| Optisk meddelelse | Ja |
| Aktuel primær forsyning | Batteri/akkumulator |
| Røgkontakter | Nej |
| Selvklæbende | Ja |
| Spændingstype for forsyningsspænding | DC |
| Knappen Test/pause | Kombination |
| VdS accepteret | Nej |
EAN 7320896040335
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information
