Housegard Luma CA150Varenr.: 4087371
Kuliltealarm
Beskrivelse
Varenr.: 4087371Hvis én alarmerer, alarmerer alle – på den måde bliver du advaret, uanset hvor du befinder dig, kan sammenkobles trådløst med op til 40 andre alarmer i vores LUMA-serie. LUMA kuliltealarm reagerer hurtigt ved farlige niveauer af kulilte og anbefales især til rum med brændselsdrevne varmekilder eller anordninger.
253 kr.
Inkl. moms
Sendes indenfor 8-11 dage
Fri fragt over 499 kr*
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 4087371Hvis én alarmerer, alarmerer alle – på den måde bliver du advaret, uanset hvor du befinder dig, kan sammenkobles trådløst med op til 40 andre alarmer i vores LUMA-serie. LUMA kuliltealarm reagerer hurtigt ved farlige niveauer af kulilte og anbefales især til rum med brændselsdrevne varmekilder eller anordninger.
Produktinformation
Hvis én alarmerer, alarmerer alle – på den måde bliver du advaret, uanset hvor du befinder dig, kan sammenkobles trådløst med op til 40 andre alarmer i vores LUMA-serie. LUMA kuliltealarm reagerer hurtigt ved farlige niveauer af kulilte og anbefales især til rum med brændselsdrevne varmekilder eller anordninger. Med Luma Hub (købes separat) gør du din alarm smart og kan f.eks. få notifikationer på din telefon.
• Seriekoblet - kan tilsluttes i serie med op til 40 enheder trådløst via 868MHz.
• Smart home-funktion! Tilslut til smartphone via Smart Life-appen. (Hub sælges separat)
• Test- og pauseknap.
• Batteri med op til 5 års levetid medfølger.
• Både 3M monteringstape og skruer medfølger.
• Seriekoblet - kan tilsluttes i serie med op til 40 enheder trådløst via 868MHz.
• Smart home-funktion! Tilslut til smartphone via Smart Life-appen. (Hub sælges separat)
• Test- og pauseknap.
• Batteri med op til 5 års levetid medfølger.
• Både 3M monteringstape og skruer medfølger.
| Tekniske data | |
| REACH-dato | 2024-09-18 |
|---|---|
| REACH-oplysningspligt | Nej |
| Antal kontaktpersoner som normalt åben kontaktperson | 0 |
| Antal kontaktpersoner som kontakt, der skifter over | 0 |
| Antal kontaktpersoner som normalt lukket kontaktperson | 0 |
| Bredde | 92 mm |
| Detektere ammoniak (NH3) | Nej |
| Detektere andre gasarter | Nej |
| Detektere anæstesigas | Nej |
| Detektere brandfarlig gas | Ja |
| Detektere butan (C4H10) | Nej |
| Detektere eksplosiv gas | Ja |
| Detektere giftig gas | Ja |
| Detektere irriterende gas | Nej |
| Detekterer kuldioxid (CO2) | Nej |
| Detektere kulilte (CO) | Ja |
| Detektere metan (KAP4) | Nej |
| Detektere gas fra hjemmet | Nej |
| Detektere propan (C3H8) | Nej |
| Detektere broderigas | Nej |
| Driftsspænding ved DC | 3 V |
| Standalone | Ja |
| Farve | Hvid |
| Højde/dybde | 37 mm |
| Kan netværkes via radio (valgfrit) | Ja |
| Kompatibel med Amazon Alexa | Nej |
| Kompatibel med Apple HomeKit | Nej |
| Kompatibel med Google Assistent | Nej |
| Loudness | 85 dB(A) |
| Længde | 92 mm |
| Jævnstrøm til forsyningsspænding | 3 V |
| Med backupbatteri | Nej |
| Med spændingsangivelse | Ja |
| TILGÆNGELIG IFTTT-support | Nej |
| Monteringmetode | Overflade montering |
| Kan netværkes via kabel | Nej |
| Kan netværkes via radiografik (standard) | Ja |
| Meddelelsestype | Optisk |
| Spændingstype for forsyningsspænding | DC |
| Spændingstype (driftsspænding) | DC |
EAN 7320896040311
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information
