Sormat DIY S-CSA P 9640095997Varenr.: 4023091
Betonskrue
EFZ, 6x45/5/10 mm, 10-pak
Beskrivelse
Varenr.: 4023091Sormat S-CSA P EFZ elforzinket 6 mm betonskrue til revnet og ikke-revnet beton. Velegnet til montering af skinner, ophængning, konsoller m.
65 kr.
Inkl. moms
Mere end 10 stk. på lager | Sendes mandag 4. maj
Fri fragt over 499 kr*
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 4023091Sormat S-CSA P EFZ elforzinket 6 mm betonskrue til revnet og ikke-revnet beton. Velegnet til montering af skinner, ophængning, konsoller m.
Produktinformation
Sormat S-CSA P EFZ elforzinket 6 mm betonskrue til revnet og ikke-revnet beton. Velegnet til montering af skinner, ophængning, konsoller m.m.
- ETA-vurderet betonskrue i revnet og ikke-revnet beton samt huldæk (HDF). ETA – 16/0945, ETA -17/1009, (dim 6 til flerpunktsfastgørelse i ikke-bærende konstruktioner, ETAG 001, Part 6).
- Brandmodstand vurderet i henhold til ETA op til R120.
- Selvskærende godkendt betonskrue til gennemstiksmontage. Intet foreskrevet tilspændingsmoment.
- Ingen ekspansionskræfter, klarer små kant- og indbyrdes afstande.
- Helt demonterbar.
- FZB til tørt indendørsmiljø og til midlertidig udendørs brug.
- Godkendt til grundmateriale: Revnet beton - Ikke-revnet beton - Huldæk.
- Også velegnet til: Massiv teglsten - Hulsten - Massiv mexitegl – Natursten
- Omfattet af ETA Part 6
| Tekniske data | |
| Udvendig diameter | 7.5 mm |
|---|---|
| Borehulsdiameter | 6 mm |
| Længde | 45 mm |
| Skruesystem | Torx (TX) |
| Størrelse (TX) | 30 |
| Overfladebeskyttelse | Galvaniseret/Electro-galvaniseret |
| Betegnelse | S-CSA P |
| Boredybde | 50 mm |
| Godkendelse i henhold til | ETA 17/1009 |
| Hovedform | Fladhovedet |
| Maks. materialetykkelse | 10 mm |
| Samlingsdybde | 40 mm |
EAN 6416031959974
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information
