Metabo Basic 250-24 W OFVarenr.: 1110385
Kompressor
Beskrivelse
Varenr.: 1110385En kompressor med et maks. tryk på 8 bar og en beholder på 24 liter. Oliefri stempelkompressor til nem transport og mindre vedligeholdelse.
Produktet er udgået
Beskrivelse
Varenr.: 1110385En kompressor med et maks. tryk på 8 bar og en beholder på 24 liter. Oliefri stempelkompressor til nem transport og mindre vedligeholdelse.
Produktinformation
Metabo Basic 250-24 W OF er en kompressor med et maksimalt tryk på 8 bar og en beholder på 24 liter. En oliefri stempelkompressor til nem transport og mindre vedligeholdelse.
Funktioner
Medfølgende tilbehør
Forlæng garantien til 3 år
Garantien gælder alle el-værktøjer, der er registreret senest 4 uger efter købsdatoen. Læs mere om Metabos 3-års XXL-garanti.
Funktioner
- Kraftig og robust kompressor til enklere, professionelle anvendelser
- Oljefri stempelkompressor, der egner sig til enfaset vekselstrøm
- Regulerbart og tilpasset arbejdstryk gennem trykbegrænser med manometer
- God koldstartpræstation takket være trykafbryder med aflastningsventil
- Overbelastningsbeskyttelse, der beskytter motoren mod overophedning
- Gummibelagte, stabile hjul til mobil brug
- Ekstra manometer til visning af beholdertryk
- Gummibelagt håndtag til behagelig håndtering
- Trykbeholderen har 10 års garanti mod gennemrustning
Medfølgende tilbehør
- 1 stk universel hurtigkobling
- 1 stk håndtag med gummibelægning
Forlæng garantien til 3 år
Garantien gælder alle el-værktøjer, der er registreret senest 4 uger efter købsdatoen. Læs mere om Metabos 3-års XXL-garanti.
| Tekniske data: | |
| Indsugningskapacitet | 220 l/min |
| Påfyldningskapacitet | 120 l/min |
| Effektiv afgivet mængde (ved 80 % af maks. tryk) | 100 l/min |
| Maks. tryk | 8 bar |
| Nomineret effektoptagelse | 1,5 kW |
| Maks. omdrejninger | 2850 omdr./min |
| Beholderens størrelse | 24 l |
| Kabellængde | 1,5 m |
| Dimensioner | 620x340x580 mm |
| Vægt | 24 kg |
Operationstype Netdrevet
EAN 4007430244413
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information

