Westal ToraVarenr.: 3133594
Loftarmatur
8 W, 813 lm, 3000 K
Beskrivelse
Varenr.: 3133594Loftarmatur i kompakt og smidig design med nedadrettet lys. Anodiseret og pulverlakeret stel i aluminium.
1 538 kr.
Inkl. moms
Fås i forskellige varianter
Sendes indenfor 9-16 dage
Fri fragt over 499 kr*
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 3133594Loftarmatur i kompakt og smidig design med nedadrettet lys. Anodiseret og pulverlakeret stel i aluminium.
Produktinformation
Loftarmatur i lille og kompakt design med nedadrettet lys. Anodiseret og pulverlakeret chassis i aluminium. Udstyret med et LED-modul. Passer i nedhængt loft over indgange, i loftets kant over garager osv.
| Tekniske data | |
| REACH-dato | 2021-12-08 |
|---|---|
| REACH-informationspligt | Nej |
| Tilpasset til skærmarbejde (EN 12464-1) | Ja |
| Antal poler | 3 |
| Armatur med begrænset overfladetemperatur 'D' (EN 60598-2-24) | Nej |
| Dæmpfunktion mangler | Ja |
| Drivdon | Kræves ikke |
| Effektfaktor | 0.95 |
| Energiklasse for indbyggede lamper | A++, A+, A (LED) |
| Farve hus/kapsling/stamme | Grå |
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Farvegengivelsesindeks (CRI/Ra) | 80-89 |
| Højde/Dybde | 50 mm |
| Kapslingsklasse (IP) | IP54 |
| Ledningsareal | 2.5 mm² |
| Lysfordeling | Symmetrisk |
| Lyskilde | LED (ikke udskiftelig) |
| Lysudbytte | 101 lm/W |
| Lysudtag | Direkte |
| Egnet til indbygning/indfældning | Nej |
| Egnet til nødbelysning | Nej |
| Egnet til pendelophæng | Nej |
| Egnet til rampeommontering | Nej |
| Egnet til loftmontering | Ja |
| Egnet til overflademontage | Ja |
| Materiale hus/kapsling/stamme | Aluminium |
| Materiale kuppel/kappe | Glas (gennemsigtigt) |
| Maks. systemeffekt | 8 W |
| Med lyskilde | Ja |
| Med lyssensor | Nej |
| Med bevægelsessensor | Nej |
| Mærkespænding | 220-240 V |
| Nominelt lysstrøm (IEC 62722-2-1) | 813 lm |
| Rasterudførelse | Ingen |
| Beskyttelsesklasse | I |
| Stødfasthed (IK) | IK09 |
| Spændingstype | AC |
| Kabelførselstype | Afslutning |
| Udvendigdiameter | 140 mm |
Energimærkning Lyskilde - F
EAN 7393047176801
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information

