Westal ArkVarenr.: 3133650
Pendelarmatur
365 × 374 mm
Beskrivelse
Varenr.: 3133650Pendelarmatur med afblændet symmetrisk nedlys. Forkromet og pulverlakeret stel, blændskærm i PET-G.
5 029 kr.
Inkl. moms
Fås i forskellige varianter
Sendes indenfor 8-10 dage
Fri fragt over 499 kr*
30 dages fortrydelsesret
Beskrivelse
Varenr.: 3133650Pendelarmatur med afblændet symmetrisk nedlys. Forkromet og pulverlakeret stel, blændskærm i PET-G.
Produktinformation
Pendelarmatur med afblændet, symmetrisk nedlys. Krombehandlet og pulverlakeret armaturhus, blændskærm i PET-G. Armaturen er udstyret med en udskiftelig LED-enhed. For pendelmontage med 2 m kabel ekskl. stikprop. Passer som belysning i offentlige lokaler og udendørs miljøer.
| Tekniske data | |
| REACH-dato | 2021-12-08 |
|---|---|
| REACH-oplysningspligt | Nej |
| Tilpasset til billedskærmsarbejde (EN 12464-1) | Nej |
| Antal poler | 5 |
| Diameter | 374 mm |
| Dæmper med trykknap | Ja |
| Dæmpning DALI | Ja |
| LED-driver | LED-driver (konstantstrøm) |
| LED-driver medfølger | Ja |
| Farve på hus/kapsling/stel | Antracitgrå |
| Farvestabilitet (McAdam-ellipse) | SDCM3 |
| Farvetemperatur | 3000 K |
| Farvegengivelsesindeks (CRI/Ra) | 80-89 |
| Højde/Dybde | 365 mm |
| Justering af lysstrøm | Trinløs regulering |
| Kapslingsklasse (IP) | IP44 |
| Ledningsareal | 1.5 mm² |
| Lysfarve | Hvid |
| Lysfordeler/spredere | Reflektor |
| Lysfordeling | Symmetrisk |
| Lyskilde | LED (udskiftelig) |
| Egnet til rampemontering | Nej |
| Materiale hus/kapsling/stel | Aluminium |
| Materiale kuppel/kappe | Plast (struktureret) |
| Maks. systemeffekt | 18 W |
| Med lyskilde | Ja |
| Mærkespænding | 220-240 V |
| Nominel levetid L70/B50 ved 25 °C | 100000 h |
| Nominelt lysudbytte (IEC 62722-2-1) | 1702 lm |
| Pendellængde fra/til | 1-2000 mm |
| Rasterudførelse | Ingen |
| Reflektor | Mat |
| Beskyttelsesklasse | I |
| Slagtålighed (IK) | IK10 |
| Spændingstype | AC |
| Tilslutningstype | Øvrigt |
| Kabelføringsform | Afslutning |
| Ophængning medfølger | Nej |
Serie Westal Ark
Energimærkning Lyskilde - E
EAN 7393047206126
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information

