Westal 7506898Varenr.: 3133662
Pendelarmatur
210 × 250 mm, E27
Beskrivelse
Varenr.: 3133662Pendelarmatur med rundstrålende lysfordeling. Findes også i messing eller kobber, og leveres komplet med sort stofkabel.
Produktet er udgået
Fås i forskellige varianter
Beskrivelse
Varenr.: 3133662Pendelarmatur med rundstrålende lysfordeling. Findes også i messing eller kobber, og leveres komplet med sort stofkabel.
Produktinformation
Pendelarmatur med rundstrålende lysfordeling. Fås også i messing eller kobber og leveres komplet med sort stofkabel. Velegnet til bordarmaturer, caféer, barer osv.
| Tekniske data | |
| REACH Dato | 2021-12-08 |
|---|---|
| REACH Oplysningspligt | Nej |
| Antal poler | 3 |
| Armatur med begrænset overfladetemperatur "D" (EN 60598-2-24) | Nej |
| Diameter | 250 mm |
| Drivmodul | Kræves ikke |
| Farve på hus/kapsling/stamme | kobber |
| Højde/Dybde | 210 mm |
| Integreret nødstrømforsyning | Nej |
| Kapslingsklasse (IP) | IP20 |
| Pærefatning/fatning | E27 |
| Ledningsareal | 1 mm² |
| Lysfordeler/spredere | Reflektor |
| Lysfordeling | Symmetrisk |
| Lysudtag | Direkte |
| Egnet til lampeeffekt | 1-75 W |
| Egnet til nødlys | Nej |
| Egnet til rampemontering | Ja |
| Egnet antal lyskilder | 1 |
| Materiale hus/kapsling/stamme | Andet |
| Materiale kuppel/kappe | Uden kuppel/kappe |
| Med lyskilde | Nej |
| Mærkespænding | 110-230 V |
| Pendellængde fra/til | 1-2000 mm |
| Rasterudførelse | Ingen |
| Reflektor | Andet |
| Beskyttelsesklasse | I |
| Spændingstype | AC/DC |
| Tilslutningstype | Andet |
| Kabelførings-type | Afslutning |
| Unified Glare Ratio (UGR) | 3 |
| Hængning medfølger | Nej |
Serie Westal Tratt
EAN 7393047203248
Producent
Producentens postadresse
Kontakt producenten Oplysninger mangler, kontakt os for mere information
